Din nettleser er for gammel. Vennligst oppgrader nettleseren din eller last ned en alternativ nettleser som Google Chrome eller Firefox.

Valgresultater

Klikk for stort bilde Her kan du lese kommunestyrevalg-resultatene etter endelig opptelling tirsdag 10. september.

Fredag 13. september: Bjørnar Buhaug (SP) blir ordfører og Steinar Saghaug (H) blir varaordfører i den kommende perioden. 

Av 7 949 stemmeberettigede i Indre Fosen kommune, var det 5 332 som avga stemme til kommunestyrevalget. Det vil si en valgoppslutning på 67,4 prosent. 

Se lista over kandidatstemmer via lenka under. Her kan du se hvor mange personstemmer og slengere den enkelte kandidaten fikk.

> For prosentvis fordeling, se Valgresultater.no

Kandidatstemmetall (PDF, 95 kB)

 

Indre Fosen kommunestyre 2019-2023

Dette er kandidatene som er valgt inn for den kommende kommunestyreperioden i Indre Fosen. Det er til sammen 37 representanter.

Partiene er satt opp i alfabetisk rekkefølge. 

 

Arbeiderpartiet

  1. Knut Ola Vang (medlem)
  2. Maria Husby Gjølgali (medlem)
  3. Barbro Hølaas Vang (medlem)
  4. Torkil Berg (medlem)
  5. Per Kristian Skjærvik (medlem)
  6. Trond Sagmyr (medlem)
  7. Petter Harald Kimo (varamedlem)
  8. Gerd Janne Husby (varamedlem)
  9. Mathias Solli (varamedlem)
  10. Sverre Anders Hafeld (varamedlem)
  11. Anne Berit Skjærve Sæther (varamedlem)
  12. Viggo Lian (varamedlem)
  13. Linn Bjørnebo-Jenssen (varamedlem)
  14. Marit Vaarheim (varamedlem)
  15. Elinor Waterloo Myran (varamedlem)

Fremskrittspartiet

  1. Marthe Helen Småvik (medlem)
  2. Kurt Håvard Myrabakk (medlem)
  3. Tormod Overland (varamedlem)
  4. Thomas Kruksve (varamedlem)
  5. Tore Lyshaug (varamedlem)
  6. Stig Lysvand (varamedlem)
  7. Katrin Irene Pallin Nybø (varamedlem)

Høyre

  1. Steinar Saghaug  (medlem)
  2. Arvid Penna Steen  (medlem)
  3. Benjamin Schei  (medlem)
  4. Rune Schei  (medlem)
  5. Daniel Lyngseth Fenstad  (medlem)
  6. Theresa Schei (varamedlem)
  7. Gerd Sissel Nyborg (varamedlem)
  8. Jørgen Sannan (varamedlem)
  9. Ragnar Lyng (varamedlem)
  10. Karl Idar Frengen (varamedlem)
  11. Alvin Berg (varamedlem)
  12. Håvard Husby (varamedlem)
  13. Vigdis Schei Wårum (varamedlem)

Kommunelista

  1. Ivar Rostad (medlem)
  2. Tom André Bredesen (medlem)
  3. Arnar Utseth (medlem)
  4. Didrik Frengen (medlem)
  5. Janne Dyrendahl (medlem)
  6. Terje Dyrendahl (medlem)
  7. Tor Egil Waterloo (varamedlem)
  8. Kåre Trøen (varamedlem)
  9. Johan Engvik (varamedlem)
  10. Margrete Marine Baardsgaard (varamedlem)
  11. Stig Bjørnar Mandal (varamedlem)
  12. Silje Askim (varamedlem)
  13. Tove Solli (varamedlem)
  14. Runar Bakke Foss (varamedlem)
  15. Tove Irene Sand (varamedlem)

Kristelig folkeparti

  1. Jon Normann Tviberg (medlem)
  2. Odd-Arne Sakseid (varamedlem)
  3. Kjersti Ngozi Furuseth (varamedlem)
  4. Bente Tømmerdal (varamedlem)
  5. Beate Rønning Vågen (varamedlem)

Miljøpartiet de grønne

  1. Vegard Heide (medlem)
  2. Kenneth Bjørkli (varamedlem)
  3. Tora Heide (varamedlem)
  4. Ingvild Haga (varamedlem)
  5. Jan Erik Furunes (varamedlem)

Pensjonistpartiet

  1. Harald Fagervold (medlem)
  2. Jan Stølen (medlem)
  3. Mona Foss (medlem)
  4. Cheneso Moumakwa (medlem)
  5. Jon Rune Nyheim (varamedlem)
  6. Kjetil Sund (varamedlem)
  7. Knut Bjerve (varamedlem)
  8. Kari Aud Næstvold (varamedlem)
  9. Eilif Tetli (varamedlem)
  10. Leif Arvid Olsen (varamedlem)
  11. Elfrida Alseth (varamedlem)

Senterpartiet

  1. Bjørnar Buhaug (medlem)
  2. Arne Langmo (medlem)
  3. Linn Merete Barstad Moan (medlem)
  4. Raymond Balstad (medlem)
  5. Morten Stefan Berg (medlem)
  6. Kristoffer Moan (medlem)
  7. Erling Kristian Pedersen (medlem)
  8. Gunhild Johanne Røst (medlem)
  9. Trine Pedersen (medlem)
  10. Silje Forsell (medlem)
  11. Randi Hindrum Dahl (varamedlem)
  12. Jørgen Rønning (varamedlem)
  13. Richard Hanssen (varamedlem)
  14. Maria Hegerberg (varamedlem)
  15. Thor Andreas Grande (varamedlem)
  16. Kari Åker (varamedlem)
  17. Olav Jostein Berget (varamedlem)
  18. Amalie Aune Buhaug (varamedlem)
  19. Hege Karita Lysvand (varamedlem)
  20. Randi Sollie Denstad (varamedlem)
  21. Hans Petter Grønning (varamedlem)
  22. Nils Tronstad (varamedlem)
  23. Vidar Volden (varamedlem)

SV - Sosialistisk Venstreparti

  1. Sigurd Saue  (medlem)
  2. Anne Kirkeby  (medlem)
  3. Ida Husby  (varamedlem)
  4. Audun Husby  (varamedlem)
  5. Sigrid Topsøe-Strøm Gilleberg  (varamedlem)
  6. Erlend Ole Brovold  (varamedlem)
  7. Filippa Brovold  (varamedlem)
Fant du det du lette etter?